اصلاح آیین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها

به گزارش وبلاگ جمال سیدی، نائب رئیس شورای عالی استان ها گفت: آیین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها در شورای عالی استان ها طی آینده نزدیک اصلاح می شود.

اصلاح آیین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری وبلاگ جمال سیدی،حمید بادامی نجات آیین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها را نیازمند اصلاح و تغییردانست و اظهارکرد: شرها روز به روز به سمت توسعه و گسترش هستند. این آیین نامه و قانون ایراداتی دارد و نمی تواند به حفظ فضای سبز شهرها کمکی کند همچنین این نواقص باعث شده که بخشی از حقوق عامه مردم هم به شکلی آسیب ببیند.

وی اصلاح ماده 1 قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها را امری ضروری و مهم تلقی کرد و گفت: آیین نامه ای که شورای عالی استان ها برای حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها تدوین کرده است، دچار ایراداتی است.

بادامی نجات در ادامه بخشی از نواقص قانون را در موضوع باغات برشمرد و شرح داد: نقشی در مقوله باغات برای شورای شهرها تعریف شده که این نقش بدون هیچ گونه دستور العمل است. بر این اساس شاهد هستیم که گاهی تشخیص هایی داده می شود که حقوق عامه مردم از بین می رود. برای رفع این مشکل بایستی تشخیص هایی که شورای شهر دارد براساس دستورالعمل ها و الزامات باشد. نبود این مهم یک خلا قانونی محسوب می شود که باعث شده برخی از شوراهای اسلامی در شهرها دچار اشتباه شوند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، بادامی نجات در سرانجام شرح داد: درهرصورت این آیین نامه نیازمند اصلاح است. شورای عالی استان ها با شوراهای اسلامی سراسر کشور و شهرداران کشور مکاتبه کرده و این نواقص درحال جمع آوری است و در آینده نزدیک در یکی از کمیسیون های تخصصی شورای عالی استان ها آیین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها اصلاح خواهد شد.

منبع: ایسنا

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "اصلاح آیین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح آیین نامه قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید