زمستان 99، کم بارش ترین زمستان در استان

به گزارش وبلاگ جمال سیدی، مدیر کل هواشناسی استان کرمان گفت: میانگین بارش نزولات جوی در سال زراعی جاری 1400-1399تا تاریخ چهاردهم فروردین ماه به میزان 3/35 میلیمتر به ثبت رسیده است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته و بلند مدت به ترتیب 145 و 113 میلیمتر می باشد.

زمستان 99، کم بارش ترین زمستان در استان

به گزارش وبلاگ جمال سیدی کرمان، تورج جدیدی اضافه کرد: استان کرمان نسبت به دوره مشابه سال قبل 76 درصد کاهش و نسبت به آمار بلند مدت مشابه به میزان 69 درصد کاهش در بارندگی را داشته است.

وی با اشاره به آمار بارش ثبت شده در ایستگاههای هواشناسی استان گفت: در بین ایستگاه های استان بیشترین بارش طی این مدت در شهرستان کوهبنان به میزان 88 میلیمتر و کمترین مقدار آن شهرستان ریگان به میزان 5/4 میلیمتر به ثبت رسیده است.

وی در ادامه با اشاره به آمار بارش شهر کرمان گفت: شهر کرمان تا به امروز 5/36 میلیمتر بارش داشته است که این میزان در بازه زمانی مشابه سال گذشته و بلند مدت به ترتیب 107 و 82 میلیمتر می باشد؛ بنابراین بارش در شهرستان کرمان نسبت به دوره مشابه سال قبل 70 در صد کاهش و نسبت به مدت مشابه بلند مدت 46 درصد کاهش را نشان می دهد.

جدیدی اضافه کرد: استان کرمان تا کنون 26 درصد بارش یک سال کامل آبی را دریافت کرده و تا خاتمه اسفند ماه سال گذشته حدود 73 درصد از مساحت استان تحت تاثیر خشکسالی خفیف تا بسیار شدید و حدود 24 درصد از مساحت استان در محدوده نرمال بوده است.

وی با اشاره به آمار بلند مدت ثبت شده در هواشناسی کرمان گفت: درزمستان سال گذشته شاهد کمترین میزان بارش در 50 سال اخیر بودیم درحالی که پیش از این زمستان سال 1396 کم بارش ترین زمستان بوده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "زمستان 99، کم بارش ترین زمستان در استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمستان 99، کم بارش ترین زمستان در استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید