ظریف: دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می نماید

به گزارش وبلاگ جمال سیدی، وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر یک مقام آمریکایی مبنی بر تداوم تحریم های کاخ سفید علیه ملت ایران در بحبوحه شیوع جهانی کرونا اظهار داشت که آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می نماید، اما ملت ایران در برابر تحریم ها شکست نخواهند خورد.

ظریف: دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ جمال سیدی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز آدینه در پیغامی توئیتری در واکنش به اظهارات برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا که ساعاتی پیش اعلام نموده بود که کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه ایران در هر شرایطی ادامه خواهد یافت، تأکید کرد که ایران در برابر این فشارهای غیرانسانی شکست نخواهد خورد.

ظریف در این پیغام توئیتری نوشت: دولت آمریکا با خوشحالی به کشتن شهفرایندان ایرانی در نوروز -آغاز سال نو ما- افتخار می نماید. کاخ سفید با بی اعتنایی محض به جان انسان ها، کارزار فشار حداکثری خود [علیه ایران] را به سطح جدیدی از رفتارهای غیرانسانی رسانده است.

وی در ادامه توئیت خود گفت: ایران به آمریکا: حیات سیاست شما [فشار حداکثری] با بی آبرویی ادامه خواهد یافت، اما ایران هرگز در هم نخواهد شکست.

برایان هوک روز گذشته در مصاحبه با وبلاگ جمال سیدی اعلام نموده بود که آمریکا قصد ندارد به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا بخشی از تحریم های خود علیه ایران را لغو کند.

وی با این ادعا که تحریم های آمریکا مانع ارسال یاری های پزشکی به ایران نمی گردد، تأکید کرد که کارزار فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران همچنان ادامه خواهد یافت.

در روزهای اخیر مقامات چندین کشور از دولت آمریکا خواسته اند تحریم های خود علیه ایران را بردارد تا بخش بهداشت و درمان ایران بهتر بتواند با فرایند شیوع ویروس کرونا مقابله کند.

اما مقامات آمریکایی که به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا را فرصت خوبی برای افزایش فشار بر ایران قلمداد می نمایند نه تنها تا به امروز هیچ واکنش مثبتی به این درخواست ها نشان نداده اند، بلکه تحریم های تازه ای را طی چند روز گذشته علیه ایران و افراد و شرکت هایی که به زعم آنها با ایران همکاری داشته اند، وضع نموده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ظریف: دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: دولت آمریکا به کشتن شهروندان ایرانی افتخار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید