هشدار یک کارشناس درباره سرمایه گذاری در بورس

به گزارش وبلاگ جمال سیدی، عضو شورای عالی بورس گفت: مردم نباید دچار هیجانات بازار شوند بلکه باید با یک دید بلندمدت در این راستا گام بردارند به علت آنکه دید کوتاه مدت نه تنها سودی ندارد بلکه به ضرر سهام داران هم تمام می گردد.

هشدار یک کارشناس درباره سرمایه گذاری در بورس

به گزارش وبلاگ جمال سیدی به نقل از وبلاگ جمال سیدی، سعید اسلامی در مورد تصمیمات هیات دولت و شورای عالی بورس به منظور حمایت از بازار سرمایه اظهار کرد: از آنجایی که بازار سرمایه حساسیت های خودش را دارد و مردم هم به عنوان سرمایه گذار در این جهت گام گذاشتند باید بدانند که به طور طبیعی نوسانات بازار امری طبیعی است. با توجه به تصمیماتی که سازمان بورس اوراق بهادار در هفته گذشته گرفت قرار بر این شد تا در این هفته سیگنال های مثبتی را به بازار تزریق کند.

  • بهترین زمان برای خرید ETF دوم را بشناسید

او گفت: طبق جلساتی که در شورای عالی بورس برگزار شده این شورا یک سری برنامه های بلند مدتی را به سازمان ارائه داده تا بازار از حالتی که در حال حاضر دارد خارج گردد.

شورای عالی بورس در مورد اینکه آیا افزایش عرضه دولتی و فرایند افزایش سهام شناور روی شاخص منفی بورس تاثیر گذار بوده یا خیر؟ اظهار کرد: این نظرات کارشناسی است به علت آنکه دولت در یکسال و نیم گذشته بر فرایند صعودی بازار سرمایه بسیار تاثیرگذار بوده به طوری که دولت در بازار سرمایه محفلی را به وجود آورده تا نقدینگی را از سطح بازار های موازی جمع و آن را به سمت فراوری بیاورد. نکته ای که در این خصوص باید به آن اشاره نمود زمان این تصمیمات است به نحوی که ممکن است یک تصمیمی در یک بازه زمانی گرفته گردد که نه تنها سودی ندارد بلکه سرشار از ضرر هم است.

اسلامی بیان نمود: مردم نباید دچار هیجانات بازار شوند بلکه باید با یک دید بلند مدت در این راستا گام بردارند به علت آنکه دید کوتاه مدت نه تنها سودی ندارد بلکه به ضرر سهام داران هم تمام می گردد.

  • آشنایی با 10 اصطلاح پرکاربرد بورس در روزهای رونق بازار سرمایه
منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار یک کارشناس درباره سرمایه گذاری در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار یک کارشناس درباره سرمایه گذاری در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید