چراغ بورس در سال 99 ؛سبز یا قرمز

به گزارش وبلاگ جمال سیدی، جوانمرد گفت: اگر تورم و افزایش نقدینگی مورد توجه قرار گیرند بازار بورس در سال 99 شاهد رشد بسیاری خواهد بود.

چراغ بورس در سال 99 ؛سبز یا قرمز

به گزارش وبلاگ جمال سیدی صادق جوانمرد، کارشناس مسائل مالی، در گفت وگو با وبلاگ جمال سیدی، در مورد شرایط بازار سرمایه در سال 99 اظهار کرد: دلایل زیادی هستند که می توانند روی بورس اثر بگذارند و ما نمی توانیم پیش بینی کلی داشته باشیم اما مهم ترین مسئله ای که هم اکنون با آن روبرو هستیم ویروس کرونا است که اقتصاد دنیا را تحت تأثیر خود قرار داده و مسائل مالی را برای کشورهای مختلف به همراه داشته است.

او ادامه داد: عملکرد بازارهای داخلی برای مبادلات ارزی و صادرات به کشورهای منطقه نگران کننده است که در صورت ادامه دار بودن این شرایط (پایداری ویروس کرونا) به راحتی تمام بخش های مالی کشور فلج می گردد.

این کارشناس مالی بیان نمود: تورم و افزایش نقدینگی مسئله بسیار مهمی است که باید به آن توجه گردد. اگر این دو مورد توجه قرار بگیرند بازار بورس سال جاری شاهد رشد بسیاری خواهد بود.

او بیان نمود: علاوه بر همه گیر شدن ویروس کرونا بحث عرضه های اولیه وجود دارد، جریان نقدینگی در حال ورود به بورس بوده است و نیازمند این است که شرکت های جدید بیشتری عرضه شوند. همچنین از طرفی دیگر دولت باید شرکت های خود را واگذار کند تا بتوانیم این نقدینگی را به صورت مؤثر در درازمدت در بازار داشته باشیم.

جوانمرد در انتها توضیح داد: بورس متأثر از تورم، دوباره می تواند رشد کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "چراغ بورس در سال 99 ؛سبز یا قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ بورس در سال 99 ؛سبز یا قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید